Trenuj taekwondo z LMKS Gladius

Trenuj taekwondo z LMKS Gladius
fot. LMKS Gladius LMKS Gladius rozpoczyna kolejny już 16 sezon treningów i startów w Taekwondo Olimpijskim.
istotne.pl 0 zapisy, taekwondo, gladius

Reklama

Po dobrze zapowiadającym się sezonie 2014/2015, rozpoczętym organizacją pierwszych w historii Bolesławca Mistrzostw Polski Seniorów oraz srebrnym medalu dla Pauliny Stojanowskiej podczas tej imprezy, LMKS Gladius rozpoczyna kolejny już 16 sezon treningów i startów w Taekwondo Olimpijskim.

Wracając do poprzedniego sezonu, poza wspomnianym medalem Mistrzostw Polski Seniorów zawodnikom Gladiusa nie udało się niestety tym razem stanąć na podium Mistrzostw Polski w kategoriach Junior, gdzie zajęli jedynie punktowane miejsca 5-8, oraz w kategorii Młodzieżowiec.

Poza głównymi startami zdobyto jednak kilkadziesiąt medali na zawodach międzynarodowych m.in. w Czechach, Niemczech jak i Polsce. Jest to głównie zasługa najmłodszych adeptów Taekwondo. Przed Galdiusem jednak start z dosyć mocną 12 osobową ekipą w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych już w październiku.

Trenuj taekwondo z LMKS GladiusTrenuj taekwondo z LMKS Gladiusfot. LMKS Gladius

Klub uhonorowano po raz kolejny z rzędu nagrodą dla najlepszego w województwie w dyscyplinie Taekwondo. Ponad to zawodnicy klubu według wartości sport i nauka byli laureatami wielu nagród w dziedzinie nauki jak i sportu w wymiarze lokalnym.

Klub angażował się sukcesywnie w akcje charytatywne takie jak Szlachetna Paczka, czy lokalne i społeczne jak Parada Ceramiczna. Poza startami i akcjami społecznymi Gladius organizuje cyklicznie także wypoczynek zimowy letni dla swoich podopiecznych. Podczas dwutygodniowego obozu letniego w lipcu tego roku, poza zajęciami programowymi grupa zintegrowała się z grupą dzieci i młodzieży z Ukrainy, których to rodzice zginęli na Majdanie, po za wspólnymi zajęciami i treningiem pokazowym rozegrano także mecz piłkarski.

Trenuj taekwondo z LMKS GladiusTrenuj taekwondo z LMKS Gladiusfot. LMKS Gladius

Od Września tego roku Gladius honoruje także Kartę Dużej Rodziny na wszystkich płaszczyznach działalności. Już wkrótce dane klubu jako pierwszej organizacji związanej ze sportem i rekreacją w Bolesławcu będą dostępne na oficjalnej stronie programu rodzina.gov.pl gdzie można uzyskać więcej informacji, wnioski o przyznanie karty można składać także w MOPS Bolesławiec.

Klub od 15 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu i już za kilka dni rozpoczyna nabór do sekcji dziecięcej, młodzieżowej oraz zajęć dla osób dorosłych i rodziców. Od tego roku nabór prowadzony jest także w zespole szkolno-przedszkolnym Oxpress Bolesławiec (nabór ten dotyczy dzieci uczęszczających do zespołu szkolno-przedszkolnego Oxpress).

Treningi są prowadzone 3 razy w tygodniu, a zapisać się można osobiście od godziny 16.30 -19.00 na Sali w budynku SP nr 4 przy ul. M. Brody w poniedziałki, środy i piątki oraz w sekretariacie ZSP Oxpress Bolesławiec lub wysyłając wiadomość na fanpage klubu pod adresem: www.facebook.com/taekwondo.boleslawiec Zapraszamy również do przejrzenia galerii zdjęć klubu na fanpage oraz do zapoznania się z tą wyjątkową ofertą zajęć poza lekcyjnych.

Trenuj taekwondo z LMKS GladiusTrenuj taekwondo z LMKS Gladiusfot. LMKS Gladius
Trenuj taekwondo z LMKS GladiusTrenuj taekwondo z LMKS Gladiusfot. LMKS Gladius