Miasto przeznaczyło pieniądze na wyposażenie stanowiska intensywnej terapii

Miasto przeznaczyło pieniądze na wyposażenie stanowiska intensywnej terapii
fot. UM Bolesławiec Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zwrócił się do prezydenta miasta Piotra Romana o dofinansowanie wyposażenia stanowiska intensywnej terapii dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
istotne.pl szpital powiatowy, um bolesławiec, sesja rm

– W naszym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii leczeni są chorzy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, które spowodowane są różnymi przyczynami, m.in. po urazach komunikacyjnych, we wstrząsach różnego pochodzenia, z udarami mózgu – informują dyrektor Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Jarosław Kuc oraz dyrektor ZOZ Adam Zdaniuk.

27 kwietnia 2016 r. Rada Miasta Bolesławiec podjęła decyzję o przeznaczeniu 140 000 zł z budżetu miasta na zakup wyposażenia stanowiska intensywnej terapii dla potrzeb Oddziału Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii ZOZ Bolesławiec. Zgodnie z obowiązującymi standardami medycznymi wyposażenie stanowiska obejmuje: łóżko do intensywnej terapii z materacem przeciwodleżynowym, respirator, zestaw do intubacji i wentylacji, sprzęt do przetoczeń płynów, w tym co najmniej 6 pomp infuzyjnych; kardiomonitor, pulsometr, kapnograf, aparat do automatycznego pomiaru ciśnienia krwi metodą nieinwazyjną, sprzęt do inwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi, materac lub inne urządzenie do aktywnej regulacji temperatury pacjenta.

informacja zlecona