Druhowie z OSP Osiecznica w kolejnej reklamie społecznej

Druhowie z OSP Osiecznica w kolejnej reklamie społecznej
fot. OSP Osiecznica Spot reklamowy przygotowała uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Ola Gucał.
istotne.pl straż pożarna, damian tomiak, zsoiz bolesławiec

W lutym informowaliśmy, że druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznicy przygotowali filmik zachęcający do pomocy rodzinom z Kliczkowa, które w wyniku pożaru straciły dach nad głową. (Szczegóły w materiale Cztery rodziny w pożarze straciły dach nad głową. Strażacy i uczniowie z Osiecznicy zachęcają do pomocy poszkodowanym).

Jak się okazuje, nie było to ostatnie słowo strażaków ochotników z Osiecznicy. Właśnie powstała kolejna reklama społeczna. Jej autorką jest Ola Gucał, uczennica Technikum Organizacji Reklamy w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu, a także… strażaczka ochotniczka.

Reklama była zadaniem domowym. – Długo się zastanawiałam, co mogłoby się w niej znaleźć – mówi „ii” druhna Ola. – W końcu wpadłam na pomysł, że przecież jestem strażaczką, a moi znajomi są strażakami. I mogę to wykorzystać.

W filmiku Oli znalazły się m.in. zdjęcia z pokazu, który kilka lat temu organizowali druhowie z Osiecznicy. Całość można obejrzeć na facebookowym profilu OSP Osiecznica. A także poniżej:

Warto dodać, że to właśnie Ola Gucał zajmuje się stroną wizualną fanpage’u OSP. Przygotowuje plakaty, ogłoszenia, stworzyła też logo druhów z Osiecznicy. W przyszłości chce studiować PR, a potem założyć własną drukarnię reklamową.

Szef Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznicy Damian Tomiak nie wyklucza, że powstaną kolejne reklamy społeczne z udziałem jego druhów.