Miasto przekaże policji nieruchomość przy Cieszkowskiego? Ma tam powstać nowa siedziba KPP

Miasto przekaże policji nieruchomość przy Cieszkowskiego? Ma tam powstać nowa siedziba KPP
fot. GA Gmina Miejska prawdopodobnie przekaże mundurowym w formie darowizny działkę u zbiegu ulic Cieszkowskiego i Modłowej, czyli miejsce, gdzie kiedyś lądowały helikoptery.
istotne.pl policja, piotr roman, sesja rm

O sprawie pisaliśmy już w październiku ub.r. Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prawdopodobnie powstanie u zbiegu ulic Cieszkowskiego i Modłowej. W środę, w czasie 24 sesji Rady Miasta Bolesławiec, rajcy wyrażą zgodę (lub nie, ale zważywszy na to, że klub Forum ma większość w tym gremium, wynik głosowania wydaje się jedynie formalnością) na dokonanie darowizny na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przy Cieszkowskiego. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały:

[…] uchwałę przygotowano w celu wyrażenia zgody na dokonanie darowizny przez Gminę Miejską Bolesławiec na rzecz Skarbu Państwa – nieruchomości gruntowej, położonej w Bolesławcu przy ul. Cieszkowskiego [...] – z przeznaczeniem na wybudowanie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. O nieodpłatne przekazanie przedmiotowej nieruchomości w formie darowizny zwróciła się Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu.

Miasto przekaże policji nieruchomość przy Cieszkowskiego?Miasto przekaże policji nieruchomość przy Cieszkowskiego?fot. UM Bolesławiec

Zalety tej lokalizacji? Zdaniem prezydenta Bolesławca Piotra Romana, jest ich kilka: bliskość autostrady, dostępność komunikacyjna (położenie przy obwodnicy) i fakt, że nowa siedziba będzie niedaleko od centrum miasta.

– Mamy nadzieję – mówił prezydenta w październiku ub.r. – że Komenda Powiatowa Policji powstanie właśnie w tym miejscu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to już za kilka lat siedzibę policji czeka przeskok jakościowy. I dzięki temu zakończy się ta epopeja, która zaczęła się od siedziby prokuratury, a potem bolesławieckiego sądu. I wszystkie instytucje państwowe będą miały i dobre lokalizacje, i dobre warunki pracy.

Co sądzicie o nowej lokalizacji Komendy Powiatowej Policji? Zapraszamy do dyskusji.