Klaudia Petters z kwalifikacją na Mistrzostwa Europy w Triathlonie

Klaudia Petters
fot. Artur Petters W niedzielę 15 maja w Olsztynie odbyły się zawody triathlonowe, które zainaugurowały tegoroczny cykl Elemental Tri Series, w którym rywalizacja toczy się o Puchar Polski w Triathlonie.
istotne.pl 0 klaudia petters, triatlon

Zawodnicy rywalizowali na dystansach supersprint, sprint oraz olimpijskim. Na dystansie sprinterskim, w którym zawodnicy mieli przepłynąć 0,75 km, przejechać na rowerze 20 km oraz przebiec 5 km, wystartowało 200 uczestników, w tym niemal wszyscy czołowi polscy zawodnicy.

W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowała się 17-latka z Bolesławca Klaudia Petters, która wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii juniorek (16–19 lat) oraz zajęła wysokie 7 miejsce w kategorii open.

Klaudia Petters z kwalifikacją na Mistrzostwa EuropyKlaudia Petters z kwalifikacją na Mistrzostwa Europyfot. Artur Petters

Dzięki swojej wysokiej formie Klaudia zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Triathlonie, które odbędą się w dniach 26–28 maja w stolicy Portugalii – Lizbonie.