Kolejne sukcesy pływaków Harpuna

fot. Katarzyna Maksymowicz W dniach 14–15 maja reprezentacja Klubu Pływackiego Harpun Osiecznica wzięła udział w 44 Międzynarodowym Speedomeeting w austriackim Wels.
istotne.pl 0 pływanie, harpun osiecznica

Podopieczni trenera Tomasza Zabawy startowali w różnych kategoriach wiekowych. Zawody odbywały się na 50-m otwartym basenie. Pomimo złych warunków atmosferycznych udało się uzyskać wiele rekordów życiowych. Maciej Kozik zdobył złoto w kategorii 10 lat i młodsi na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, natomiast Kamil Wróblewski zdobył brąz na 100 metrów stylem dowolnym.

17–18 maja, czyli dwa dni po powrocie z zawodów w Austrii, odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki 10–11-latków w Nowej Rudzie. Pomimo lekkiego zmęczenia reprezentacja Klubu Pływackiego Harpun Osiecznica dzielnie walczyła o jak najlepsze wyniki. Wśród 17 klubów pojawiły się te duże z tradycjami, takie jak WKS Śląsk Wrocław, AZS-AWF Wrocław czy MKS Juvenia Wrocław.

Zawodnicy Harpuna rywalizowali w startach indywidualnych oraz w sztafetach, w których dwukrotnie zdobyli medale. Nasze reprezentantki to Katarzyna Abramowicz, Nina Maksymowicz, Nadia Maksymowicz i Maja Oleś. Dziewczęta zdobyły srebro w sztafecie 4 x 50 metrów stylem zmiennym oraz brąz na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym.

Starty indywidualne:

• Nina Maksymowicz – złoto na 200 m dowolnym, czwarta na 50 m motylkowym, czwarta na 200 m zmiennym
  • Katarzyna Abramowicz – brąz na 50 m delfinem, czwarta na 100 m dowolnym, czwarta na 100 m grzbietowym
  • Nadia Maksymowicz – brąz na 100 m grzbietowym, piąta na 200 m dowolnym
  • Julia Barszczewska – brąz na 100 m zmiennym, czwarta na 50 m grzbietowym, piąta na 50 m klasykiem
  • Maciej Kozik – złoto na 50 m klasykiem, srebro na 50 m grzbietowym i srebro na 50 m dowolnym.

Znakomite wyniki zawodnicy zawdzięczają zarówno swojej ciężkiej pracy, jak i ogromnej pracy i zaangażowaniu trenera Tomasza Zabawy.