Żołnierze NSR złożyli przysięgę

Żołnierze NSR złożyli przysięgę
fot. MZ Uroczystość odbyła się w piątek na Placu Piłsudskiego w Bolesławcu.
istotne.pl wojsko, 23śpa, przysięga, paweł świtalski, jarosław mika

W piątek (2 października) w centrum Bolesławca odbyła się przysięga wojskowa 382 elewów III turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. Żołnierze są szkoleni w 23 Śląskim Pułku Artylerii w Bolesławcu.

W uroczystości zorganizowanej przez 23 Śląski Pułk Artylerii uczestniczył Dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosław MIKA, dowódcy jednostek Czarnej Dywizji oraz władze miasta i powiatu bolesławieckiego.

Spośród jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej szkolenie elewów III turnusu służby przygotowawczej od początku września br. realizuje 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu, który przygotowuje największą w kraju ilość ochotników do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Uroczysty apel przeprowadzony na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego zgromadził ponad półtora tysiąca osób, zarówno najbliższych elewów, którzy do Bolesławca przybyli z różnych zakątków kraju jak i mieszkańców miasta. Więcej o uroczystości można przeczytać na stronie 23 Śląskiego Pułku Artylerii.

Żołnierze NSR złożyli przysięgęŻołnierze NSR złożyli przysięgęfot. MZ