Sportowy maraton w SP w Ocicach

Sportowy maraton w SP w Ocicach
fot. Edyta Sienkiewicz Wielkie święto sportu odbyło się 23.09.2015 r. w Szkole Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach. Tego dnia miał miejsce swego rodzaju maraton sportowy – 7 godzin, w trakcie których słowo „sport” odmieniane było na wszelkie możliwe sposoby.
istotne.pl ocice, andrzej dutkowski, zbigniew szewczyk, dariusz wojtowicz, jakub kosior

Zaczęło się od imprezy, która na taką skalę odbyła się w Gminie Bolesławiec po raz pierwszy. Była to I Gala Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży pod patronatem Wójta Gminy Bolesławiec. Na turniej stawiło się 18 drużyn, które rozegrały prawie 40 meczów. Padło ponad 300 bramek. Pojawiły się ekipy ziemi bolesławieckiej, jak również gmin ościennych. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: młodszych Żaków i starszych Orlików. Z racji sporej ilości drużyn spotkania odbywały się w dwóch grupach: A i B.

Po zaciętych rozgrywkach wyniki końcowe przedstawiały się następująco: kategoria Żaki – 1. miejsce SP Kruszyn, 2. miejsce SP Kraśnik Dolny, 3. miejsce SP Ocice; kategoria Orliki – 1. miejsce SP Nowogrodziec, 2. miejsce SP Trzebień, 3. miejsce SP Radostaw. Po uhonorowaniu zwycięskich drużyn pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Bolesławiec, przyszedł czas na laury za indywidualne osiągnięcia. I tak: wśród Żaków najlepszym strzelcem okazał się Marcel Makowski – SP Parowa, najlepszym zawodnikiem wybrany został Emil Potocki – SP Ocice. W kategorii Orlików najlepszym strzelcem i zawodnikiem został Marcel Mrozik – SP Nowogrodziec, najlepszym bramkarzem ogłoszono Kacpra Czwartyńskiego – SP Trzebień. Warto tu nadmienić, iż zmagania nadzorowali profesjonalni sędziowie. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk Wójta – pana Andrzeja Dutkowskiego oraz Dyrektora SP w Ocicach – pana Dariusza Wojtowicza.

Sportowy maraton w SP w OcicachSportowy maraton w SP w Ocicachfot. Edyta Sienkiewicz

Po zakończeniu turnieju w Domu Ludowym w Ocicach odbyła się Gala Mistrzów Sportu, czyli wręczenie stypendiów Wójta Gminy Bolesławiec dla uczniów, którzy swoimi osiągnięciami w roku szkolnym 2014/2015 szczególnie wyróżnili się na sportowych arenach. W tym roku prawie 30 młodych sporowców gminy Bolesławiec przyczyniło się do popularyzacji aktywnego stylu życia, jak również skutecznie promowało swój region w najodleglejszych częściach kraju. Stypendyści otrzymywali certyfikat, statuetkę oraz nagrodę pieniężną, zaś ich rodzice list gratulacyjny.

Obok Wójta i przedstawicieli gminnych władz, wyróżnienia wręczali byli zawodnicy Zagłębia Lubin – pan Zbigniew Szewczyk, pan Andrzej Turkowski i pan Jakub Kosior, którzy zjawili się w Ocicach na zaproszenie Dyrektora szkoły – pana Dariusza Wojtowicza. Współgospodarzem tej imprezy była Szkoła Podstawowa w Ocicach, która zadbała o odpowiednią oprawę spotkania.

Sportowy maraton w SP w OcicachSportowy maraton w SP w Ocicachfot. Edyta Sienkiewicz

Punktem zamykającym ów sportowy dzień w Ocicach były rozgrywki piłkarskie na najwyższym poziomie. Rozegrane zostały pomiędzy aktualnymi Mistrzami Polski Samorządowców – radnymi powiatu bolesławieckiego, drużyną oldbojów z Ocic i ekipą Zagłębia Lubin, która wsparta została grupą przyjaciół. Turniej seniorów zakończył się zwycięstwem samorządowców, którzy potwierdzili, iż na tytuł mistrzowski w pełni zasługują! Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami, które wręczył Wójt Gminy Bolesławiec. Po emocjach sportowych wszyscy uczestnicy zmagań, jak również zaproszeni goście, spotkali się na wspólnym obiedzie, przy którym , w przesympatycznej atmosferze, wymieniano się licznymi uwagami na temat całej imprezy.

Statystyki tego wyjątkowego dnia w Szkole Podstawowej w Ocicach przedstawiają się imponująco – ponad 200 uczestników turnieju juniorskiego i seniorskiego, prawie 250 osób kibicujących zawodnikom i stypendystom! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Nie sposób wymienić tu wszystkich, ale wszyscy zainteresowani wiedzą, że chodzi o nich. Tak więc: za pomoc, za cierpliwość, za czas, za serce – DZIĘKUJEMY! I już dziś zapraszamy do Ocic na kolejną Galę Piłki Nożnej.

Edyta Sienkiewicz/ii

Sportowy maraton w SP w OcicachSportowy maraton w SP w Ocicachfot. Edyta Sienkiewicz
Sportowy maraton w SP w OcicachSportowy maraton w SP w Ocicachfot. Edyta Sienkiewicz