Zamaskowany bandyta sterroryzował pracownicę dyskontu spożywczego i ukradł kilkanaście tys. zł

bandyta-kominiarka
fot. www.sxc.hu (tomskydive) Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mieszkańcowi Szklarskiej Poręby podejrzanemu o napad rabunkowy z użyciem przedmiotu przypominającego broń.
istotne.pl 0 policja, paserstwo, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 18-letniego mieszkańca Szklarskiej Poręby podejrzanego o rozbój. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali jeszcze dwóch mężczyzn (w wieku 32 i 34 lat), z których pierwszy podejrzany jest o paserstwo, a drugi o posiadanie narkotyków.

Jak ustalili funkcjonariusze, 28 września br., około godziny 22.15, nastolatek w kominiarce, trzymając przedmiot przypominający broń, zapukał do drzwi jednego z dyskontów spożywczych w Szklarskiej Porębie, a następnie sterroryzował pracownicę tego sklepu i zażądał pieniędzy.

Napastnik wymusił otwarcie sejfu i załadowanie gotówki do plecaka. Po tym jak ukradł kilkanaście tysięcy złotych, odjechał z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o napadzie policjanci rozpoczęli poszukiwanie napastnika. W ich ręce jednak nie wpadła jedna osoba, ale trzy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Nastolatkowi za rozbój grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Starszy z mężczyzn podejrzany jest o posiadanie narkotyków, za co grozić mu może nawet do 3 lat więzienia, a jego koledze, podejrzanemu o paserstwo, do 5 lat.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama