Prokuratura: napadł z nożem na dwie staruszki. Jest akt oskarżenia

Nóż
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu Sławomirowi W., któremu zarzucono dokonanie dwóch napadów rabunkowych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, nóż, miasto zgorzelec

Reklama

24 lipca 2015 roku o godz. 23.30 Komisariat Policji w Bogatyni został powiadomiony o dokonanym tego dnia napadzie rabunkowym na Reginę B., podczas którego zamaskowany sprawca, używając niebezpiecznego narzędzia w postaci noża oraz przy użyciu przemocy polegającej na szarpaniu, zabrał napadniętej 300 złotych.

Natomiast cztery dni później, tj. 28 lipca 2015 roku, Komisariat Policji został powiadomiony o zaistniałej w nocy z 27 na 28 lipca 2015 br. kradzieży z włamaniem do mieszkania Reginy B. Sprawca dostał się do jego środka przez okno kuchenne, a następnie wyłamał zamek w drzwiach wejściowych, po czym dokonał zaboru telewizora o wartości 700 złotych.

Do kolejnego napadu rabunkowego doszło 6 sierpnia 2015 roku na osobie Teresy S. Zamaskowany sprawca, używając niebezpiecznego narzędzia również w postaci noża oraz przemocy, zabrał 220 złotych.

Dwa dni później, czyli 8 sierpnia 2015 roku, Komisariat Policji został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do mieszkania Teresy S. Sprawca dostał się do jego środka przez okno w łazience, a następnie wyłamał drzwi wejściowe, po czym zabrał telewizor o wartości 1200 złotych.

Jak ustalono, obie pokrzywdzone są osobami w podeszłym wieku (85 i 82 lata) i zamieszkują na terenie Bogatyni, w tym samym budynku.

W toku podjętych czynności ustalono sprawcę wyżej wymienionych przestępstw, którym okazał się Sławomir W.

Wymieniony, przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym.

Na wniosek prokuratora rejonowego w Zgorzelcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował wobec Sławomira W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie. Grożą mu co najmniej 3 lata odsiadki.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama