Policjanci uhonorowani za wyjaśnienie dwóch brutalnych podwójnych morderstw i zatrzymanie sprawcy

Policjant
fot. KWP Wrocław Wobec 4 funkcjonariuszy komendant wojewódzki policji we Wrocławiu wystąpił z wnioskiem o wyróżnienie do komendanta głównego policji.
istotne.pl 0 policja, zabójstwo, miasto legnica

Reklama

Czternastu funkcjonariuszy z pionu kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego i sztabu policji oraz technik kryminalistyki z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostało wyróżnionych i nagrodzonych za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych. Ich determinacja i profesjonalizm przyczyniły się do wyjaśnienia okoliczności związanych z zabójstwem dwóch starszych małżeństw oraz ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o te zbrodnie.

Prowadzone czynności, z uwagi na specyfikę zdarzeń, ich charakter, a w szczególności brutalne, pozbawione motywu działanie sprawcy, wymagały dużego zaangażowania, kreatywności, badania wielu wątków wynikających z gromadzonych informacji, w tym również ustaleń poza granicami kraju oraz analizowania i przetwarzania przyjętych wersji operacyjnych.

Wyróżnienia i nagrody, w obecności swoich przełożonych, funkcjonariusze odebrali z rąk I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu insp. Zygmunta Skwierawskiego oraz komendanta miejskiego policji w Legnicy insp. Sławomira Bąka. W uroczystości udział wziął również prokurator okręgowy w Legnicy Łukasz Kudyk.

Wobec 4 funkcjonariuszy komendant wojewódzki policji we Wrocławiu wystąpił z wnioskiem o wyróżnienie do komendanta głównego policji.

KWP Wrocław/ii

Reklama