Od grudnia pociągiem do Warszawy i Drezna

Samorządowcy
fot. www.janmichalski.eu Bezpośrednie połączenia do Drezna, możliwość wjazdu polskich składów do Görlitz oraz codzienne połączenie z Warszawą – to nowości, które czekają na podróżujących koleją od 13 grudnia.

Reklama

Obecny na zgorzeleckiej konferencji marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski potwierdził, że wraz z rozpoczęciem obowiązywania nowego rozkładu jazdy przywrócone zostaną trzy bezpośrednie pary pociągów Drezno – Wrocław (obsługiwane niemieckim taborem).

Marszałek poinformował także o finalizowaniu porozumienia o możliwości wjazdu polskich składów do przygranicznego Görlitz, co umożliwi uruchomienie pociągów regionalnych z Jeleniej Góry i Węglińca do Niemiec.

Biorący udział w konferencji wiceminister administracji i cyfryzacji Stanisław Huskowski przekazał informację, że od 13 grudnia mieszkańcy zachodniej części Dolnego Śląska będą mogli korzystać z połączenia PKP Intercity w relacji Węgliniec – Warszawa Wschodnia (czas przejazdu wyniesie około 5 godzin i 20 minut) z zapewnieniem skomunikowania Zgorzelca z Węglińcem poprzez InterCity Bus lub pociągi Kolei Dolnośląskich. O bezpośrednie połączenie Zgorzelca, Węglińca i Bolesławca ze stolicą zabiega od początku kadencji senator Jan Michalski.

W konferencji udział wziął także starosta zgorzelecki Artur Bieliński i burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Powiat Zgorzelecki/ii

Reklama