Pijany kierowca staranował szlaban na parkingu. Wpadł w ręce policji po pościgu

butelka-alkohol
fot. www.sxc.hu (nkzs) Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o uszkodzenie mienia.
istotne.pl 0 alkohol, policja, wandalizm, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali po pościgu 35-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło 24 września br. Około godziny 20.35 policjant jeleniogórskiej drogówki, który patrolował miasto z funkcjonariuszem Straży Granicznej, zauważył na ul. Konstytucji 3 Maja pojazd marki VW. Sposób jazdy kierowcy wskazywał na to, że mógł on być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak nie zatrzymał się, przeciwnie: skręcił w szutrową drogę i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki kierowca staranował szlaban na jednym z parkingów.

W pościgu włączył się inny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Po kilkunastu minutach jazdy kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany.

Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Był arogancki, opryskliwy i… pijany. Badanie wykazało 1,5 promila.

Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama