Radny Jaźwiec będzie Psem, a Właścicielem Psa... radny Mucha

Radny Jaźwiec będzie Psem, a Właścicielem Psa... radny Mucha
fot. Krzysztof Gwizdała Na nietypowy spektakl dla dzieci „Czerwony Kapturek” zaprasza BOK-MCC. Bajka w reżyserii Urszuli Frąszczak-Matyjewicz na deskach Forum, w środę 1 czerwca o 10.00. Wstęp z zaproszeniami.

Radni Rady Miasta Bolesławca wystąpią w specjalnie dla nich napisanej sztuce dla dzieci „Czerwony Kapturek w Bolesławcu”. Spektakl został przygotowany przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Na scenie zaprezentują się:

  • Renata Fredyk jako Czerwony Kapturek 
  • Łukasz Jaźwiec jako Pies, 
  • Dariusz Mucha jako Właściciel Psa Łobuz 
  • Ariel Fecyk jako Babcia 
  • Bogdan Biernat jako Przechodzień i Stare Drzewo
  • Łukasz Molak jako Pan ze Straży Miejskiej
  • Piotr Klasa jako Kronikarz

W spektaklu Radni Rady Miasta Bolesławiec zaprezentują się w zupełnie nowej roli, jaką jest gra na scenie. Praca nad przedstawieniem choć niełatwa i wymagająca, dostarczyła im wiele satysfakcji.

Sztukę wyreżyserowała instruktor pracowni teatralnej BOK-MCC Urszula Frąszczak-Matyjewicz. Nad realizacją techniczną czuwać będą pracownicy ośrodka kultury: światło Leszek Rzepka, dźwięk Krzysztof Korczyński, scenografię przygotował Waldemar Cieślak. Muzykę opracował Aleksander Samostrokow i Małgorzata Kuśnierz. Piosenkę finałową o Bolesławcu usłyszymy w wykonaniu Oliwii Jakubowskiej uczestniczki pracowni wokalnej BOK-MCC. Autorką scenariusza jest Ewa Ołenicz-Bernacka. Kostiumy do spektaklu wykonał Rafał Tur. Przedstawienie zostało wzbogacone o krótkie filmiki związane z Bolesławcem, przygotowane przez instruktora pracowni filmowej BOK-MCC Michała Szweda.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC