Będą ulgi dla weteranów wojennych?

Będą ulgi dla weteranów wojennych?
fot. GA Interpelację w tej sprawie w trakcie majowej sesji Rady Miasta Bolesławiec złożył Wojciech Kasprzyk, radny klubu Forum.
istotne.pl ulga, piotr roman, wojciech kasprzyk, sesja rm

Wojciech Kasprzyk: – Na wniosek pana Pawła – nie chcę podawać nazwiska – zwracam się do pana prezydenta z uprzejmą prośbą w sprawie przyznania poszkodowanym w misjach pokojowo-stabilizacyjnych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej ulg na przejazdy MZK oraz wejść na miejskie obiekty sporotowo-rekreacyjne.

Radny wspomniał też o biletach wstępu do Muzeum i innych instytucji kulturalnych. I zaznaczył: – Wprowadzenie przedmiotowych zniżek będzie dowodem na okazanie uznania, szacunku i wdzięczności za służbę na rzecz działań pokojowych na świecie.

I dodał, że podobne ulgi dla weteranów wojennych wprowadziły już takie miasta jak Sochaczew, Żory i Płock.

Radny Forum Wojciech KasprzykRadny Forum Wojciech Kasprzykfot. GA

– Bardzo mi się podoba ta inicjatywa – stwierdził prezydent Piotr Roman. – Generalnie wydaje mi się, że w Polsce nie szanujemy weteranów wojennych tak, jak robią to w innych krajach. W Stanach Zjednoczonych, jeśli kamera wyłapie na stadionie weterana, to wszyscy go witają, wszyscy wstają. To element wychowania patriotycznego, ale także wyraz szacunku dla tych, którzy poświęcają swoje życie i zdrowie, dbając o pokój. Ja jestem absolutnie za.

Do tematu wrócimy.