Totalnie słabe logo Młodzieżowej Rady Miasta

Totalnie słabe logo Młodzieżowej Rady Miasta
fot. Estera Sadaj Czarne, nieczytelne napisy na ciemnoniebieskim tle, nienaturalnie wykrzywione litery. Fatalna kompozycja. Tak wygląda logo, które wybrała młodzież.
istotne.pl logo, młodzieżowa rada miasta

Podczas ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta (18 listopada) zaprezentowano logo Rady. Zostało ono wyłonione w konkursie. Autorką wybranego znaku jest Estera Sadaj. Nagrodę (słuchawki HiFi) autorce zwycięskiego logo wręczył wiceprezydent Kornel Filipowicz.

– Nie cenzurowaliśmy niczego. To młodzież wybierała. Myślę, że ta ręka jest symbolem takiej „niewidzialnej ręki”, która pomaga ludziom. Nie staram się tego oceniać pod względem estetycznym – powiedział Kornel Filipowicz, zastępca prezydenta miasta.

Logo Młodzieżowej Rady Miasta będzie pojawiało się na wszystkich materiałach informacyjnych oraz projektach realizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta.

W naszej ocenie logo jest słabe. Napis „Młodzieżowa Rada Miasta” jest nieczytelny. Litery ze słowa „Bolesławiec” zostały nieprawidłowo wygięte, co zdeformowało font. Kompozycja jest niedobra. Logo, gdy będzie drukowane jednym kolorem, stanie się kompletnie nieczytelne. Nie wiadomo, o co chodzi z odciskiem dłoni. Jeśli ma to nawiązywać do popularnej w latach 70. ubiegłego wieku „niewidzialnej ręki”, to pomysł dla młodych ludzi jest zupełnie nieczytelny.

Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

Jakie jest logo MRM?
słabe
46.88 % głosów: 30
dobre
46.88 % głosów: 30
ciężko ocenić
6.25 % głosów: 4