Piesze wędrówki i leśne kino w Bolesławcu

Piesze wędrówki i leśne kino w Bolesławcu
fot. Bolesławiec i Okolice Takie m.in. wydarzenia organizuje grupa wędrowna "Bolesławiec i okolice" przy wsparciu Stowarzyszenia Turystyki Regionalnej "Wędrowiec".
istotne.pl stowarzyszenie, bolesławiec

W sobotę, 14 listopada, na polanie w pobliżu elewatorów w Bolesławcu, grupa wędrowna "Bolesławiec i okolice" przy wsparciu Stowarzyszenia Turystyki Regionalnej "Wędrowiec" zorganizowała plenerową imprezę „Kino z ogniskiem”. Pojawiło się na niej około 40 osób. Chłodny wieczór ociepliły ostry barszcz i pieczone kiełbaski. Więcej o sobotnim spotkaniu na facebookowym profilu: Bolesławiec i okolice

- Jesteśmy stowarzyszeniem działającym wolontariacko na terenie Bolesławca i okolic. Zapraszamy mieszkańców do spotkań i nordic walking lub po prostu na rekreacyjne wyprawy piesze. Stowarzyszenie prowadzi wolną grupę wędrowną "Bolesławiec i Okolice", składająca się z przypadkowych mieszkańców – mówi Rafał Kotlarski ze Stowarzyszenia Turystyki Regionalnej "Wędrowiec".

Wędrówki i leśne kino w BolesławcuWędrówki i leśne kino w Bolesławcufot. Bolesławiec i Okolice

Kto może dołączyć?

Aby uczestniczyć w wędrówkach, wycieczkach czy innych imprezach organizowanych przez STR "Wędrowiec" w grupie „Bolesławiec i Okolice” nie trzeba się formalnie zrzeszać. Wystarczą wygodne buty, chęć i zapał do wędrowania i odkrywania ciekawych zakątków Bolesławca oraz okolicznych miejscowości. Wędrówki odbywają się zwykle w wybrane soboty. Nie trzeba nikogo przekonywać o zaletach pieszych wędrówek. Wystarczy wspomnieć o malowniczych krajobrazach, leśnych ścieżkach oraz o walorach zdrowotnych wędrowania. Jest to też doskonała forma rekreacji i odreagowania dostępna praktycznie dla każdego.

Trochę historii

Na pomysł powołania do życia stowarzyszenia wpadli Rafał Kotlarski i Przemysław Bielawski, właśnie podczas jednej z takich wędrówek. Najpierw były to wędrówki w gronie rodziny i najbliższych znajomych, a od 2005 roku grono uczestników zaczęło sukcesywnie się powiększać. Organizatorzy zapraszali na wędrówki za pośrednictwem ogłoszeń. Powstała około 30-osobowa, nieformalna grupa i tak to wszystko się zaczęło. Grupę nazwano „Bolesławiec i Okolice”. Następnie powołano Stowarzyszenie Turystyki Regionalnej "Wędrowiec".

Zachęcamy do odwiedzenia strony: STR Wędrowiec
Profil STR "Wędrowiec" na Facebooku

Rafał Kotlarski i Przemysław BielawskiRafał Kotlarski i Przemysław Bielawskifot. Bolesławiec i Okolice

Informacja: MZ/STR Wędrowiec