Wandale niszczą dworzec. Jest reakcja PKP

Wandale niszczą dworzec. Jest reakcja PKP
fot. ii O nagłośnienie sprawy poprosił na przełomie września i października nasz Czytelnik.
istotne.pl pkp, dworzec, wandalizm, straż ochrony kolei

Przypomnijmy: na początku października – w materiale Wandale niszczą dworzec PKP – informowaliśmy, że na problem zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który w mailu do redakcji napisał:

Chciałbym zwrócić się z prośbą o interwencję na dworcu PKP w Bolesławcu. Na peronach brakuje krzesełek, drzwi mają złamaną klamkę. A tunele są malowane graffiti.

Naszą uwagę zwróciły nie tylko bohomazy i brak krzeseł na peronie pierwszym, ale i dwa dość wymowne napisy. Pierwszy z nich, umieszczony przy wejściu na peron drugi, jest swoistą odezwą do młodych podróżnych: „Studencie, kochaj Zagłębie”.

Nie od dziś wiadomo, że gros bolesławieckich fanów piłki nożnej kibicuje właśnie Zagłębiu Lubin, ale czy to miejsce jest naprawdę odpowiednie, aby demonstrować swoje przywiązanie do drużyny piłkarskiej?

Drugi napis, a właściwie dwuwiersz, można znaleźć w przejściu podziemnym:

A tam gdzie graffiti
Pomaluj na nowo ściany!

O to, czy do tego dojdzie i kiedy, zapytaliśmy zarządcę nieruchomości. – Dziękujemy za przekazany sygnał dotyczący stacji Bolesławiec. Zostało złożone zamówienie na farby do betonu i nowe, brakujące ławki na peron, które zostały zdewastowane przez wandali. Montaż nowych ławek i zamalowanie bazgrołów w przejściu podziemnym przewidujemy wykonać w tym kwartale – mówi Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

I dodaje: – Akty wandalizmu i brak należytego poszanowania wspólnego mienia są, niestety, dość częstym zjawiskiem. Środki, które mogłyby być przeznaczone na nowe realizacje, służące poprawie stanu infrastruktury pasażerskiej, muszą być kierowane na naprawy obiektów uszkodzonych lub zdewastowanych przez chuliganów. Sygnał w sprawie stacji Bolesławiec zostanie przekazany również do funkcjonariuszy SOK – o zwrócenie baczniejszej uwagi na ten teren w ramach doraźnych patroli.

Aktualizacja 2015-10-09 14:02

Aleksandra Dąbek z biura prasowego Polskich Kolei Państwowych S.A. poinformowała nas, że klamka w drzwiach wejściowych dworca została już zamontowana.