Warsztaty bluesowe mają zmienić organizatora

Warsztaty bluesowe mają zmienić organizatora
fot. Jan Samerdak Warsztaty muzyczne "Blues nad Bobrem" prawdopodobnie kolejny raz zmienią organizatora. Ma to pomóc w rozwoju imprezy.
istotne.pl blues nad bobrem, blues, krystyna juszkiewicz, szkoła muzyczna

Na początku warsztaty muzyczne organizowane były przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Po czterech latach zajęła się nimi prywatnie Krystyna Juszkiewicz. Prowadziła je przez dziewięć lat.

Nowy organizator, czyli Państwowa Szkoła Muzyczna z Bolesławca, skoncentruje się na intensywnym wykorzystaniu pedagogów. W programie warsztatów mają pojawić się zajęcia z kształcenia słuchu oraz podstawy jazzu.

"Czeka nas praca u podstaw. Chodzi o to, by młodzi ludzie zdobyli jak najwięcej umiejętności. Ważne, by było lepiej, ale niekoniecznie drożej. Pani Juszkiewicz będzie nam pomagać, będzie dobrym duchem imprezy" mówi Dorota Pińczuk, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej.

"Blues nad Bobrem" jest związany z Bolesławcem od 15 lat. W koncertach finałowych brali udział między innymi: Tadeusz Nalepa, Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena oraz Martyna Jakubowicz. Koncert z roku na rok cieszy się jednak coraz mniejszą popularnością. Nie jest to już wydarzenie o randze ogólnopolskiej.

Odwrotnie przedstawia się sprawa warsztatów. Te znane są w całym kraju i cieszą się dobrą opinią. Co roku zajęciom towarzyszy Przegląd Zespołów Bluesowych, bluesowa msza oraz koncerty klubowe.

Zobacz także

Festiwal "Blues nad Bobrem"