Weterynarz w chmurze – programy on-line do prowadzenia gabinetu

Klawiatura komputerowa
fot. www.sxc.hu Jaki powinien być dobry program dla lecznicy weterynaryjnej? To pytanie weterynarze zadają sobie bardzo często.
istotne.pl 0 oprogramowanie, weterynarz, miasto jelenia góra

Reklama

Dzisiaj do wyboru jest szereg różnych programów przeznaczonych dla weterynarzy, w tym również nowoczesne oprogramowanie działające w chmurze. Jakie są jego zalety i wady?

Przede wszystkim dobry program dla weterynarza powinien być funkcjonalny, intuicyjny w obsłudze, a także powinien zapewniać bezpieczeństwo danych. Szereg opcji do wyboru związanych zarówno z dokumentacją pacjentów, jak i innymi kwestiami prowadzenia gabinetu to podstawa, aby w ten sposób było to jeszcze łatwiejsze i efektywniejsze i przyczyniało się zarówno do oszczędzenia czasu, jak i pieniędzy.

Nowoczesne oprogramowanie dla gabinetów działające w chmurze posiadają taką samą, a często nawet szerszą gamę funkcji od programów stacjonarnych. Dzięki programom on-line można prowadzić dokumentację wizyt i pacjentów, generować różnego rodzaju dokumenty, prowadzić dokumentację magazynu czy też zarządzać kalendarzami pracowników. Co więcej, możliwe jest też korzystanie z integracji z kluczowymi dostawcami, na przykład laboratoriami i hurtowniami leków, zlecanie i odbieranie wyników laboratoryjnych w czasie rzeczywistym czy też kontakt z klientami w celu przypominania im o wizytach, szczepieniach i badaniach.

Do obsługi programu potrzebny jest zasadniczo tylko internet oraz komputer lub urządzenie mobilne – smartfon lub tablet, gdy dany program do obsługi gabinetu daje taką możliwość. Program wyświetlany jest w przeglądarce internetowej, dlatego też znika problem niekompatybilnego sprzętu i dodatkowo aktualizacji. Dane są zapisywane na bezpiecznych zewnętrznych serwerach, dlatego awaria czy uszkodzenie komputera w lecznicy nie spowoduje utraty danych.

Z programów w chmurze korzysta się głównie za opłatą abonamentową, dlatego też nie ma potrzeby wykładania na start sporej sumy. Przykładowo cena programu on-line Veterinaro to od 15 do 49 złotych miesięcznie. Można również dzięki temu łatwo je przetestować i dzięki temu w pełni świadomie podjąć decyzję o przejściu na program w chmurze.

Reklama