Drugie liceum w tym roku lepsze z matur niż pierwsze

II Liceum Ogólnokształcące
fot. Krzysztof Gwizdała Podano wynik tegorocznych matur. Gimnazjaliści powinni wziąć je pod uwagę przy wyborze liceum.
istotne.pl 0 mirosław sakowski, matura, 2lo bolesławiec, beata ulatowska

Reklama

Wśród bolesławieckich liceów, w których egzamin dojrzałości był przeprowadzany już w nowej formule programowej, lepsze okazało się II Liceum Ogólnokształcące z bardzo dobrym wynikiem – 97,2% zdawalności. Natomiast I Liceum Ogólnokształcące – 95,8%. Szczegóły w informacji o wynikach matur 2016 w województwie.

Dla II Liceum Ogólnokształcącego był to bardzo ważny rok. Szkoła Mirosława Sakowskiego otrzymała prestiżowy certyfikat Szkoły Rozwijającej Zainteresowania i Wspierającej Uzdolnienia. Opracowała go nauczycielka szkoły Beata Ulatowska wraz z zespołem dziewięciu nauczycieli. Program powstał, by tworzyć odpowiednie warunki sprzyjające odkrywaniu i rozwijaniu potencjału każdego ucznia.

Jednym z widocznych skutków pracy zespołu nauczycielskiego, oprócz świetnych wyników maturalnych, jest duża aktywność naukowa uczniów. Na ponad 400 licealistów więcej niż połowa z nich z sukcesami próbuje swoich sił w rozmaitych konkursach, zawodach i olimpiadach.

Z II Liceum Ogólnokształcącym współpracujemy od kilku lat. Piszemy o sukcesach uczniów i nauczycieli, jesteśmy zawsze na najważniejszych wydarzeniach związanych ze szkołą. Bardzo nas cieszy tegoroczny sukces naszego partnera. Gratulujemy zdolnym maturzystom, dyrekcji liceum oraz całemu gronu pedagogicznemu.

Reklama