Twórcze słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu

Twórcze słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu
fot. Krzysztof Gwizdała To duża przyjemność oglądać kolejny raz rysunki i obrazy uczennic Katarzyny Sas z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
istotne.pl utw bolesławiec, katarzyna sas

Przez trzynaście lat, każdego roku utalentowane słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Bolesławcu prezentują swoje prace z warsztatów malarskich. Po raz siódmy artystki wystawiały swoje parce w BOK-MCC. Wystawa prezentuje dorobek grupy z minionego roku akademickiego 2015/2016. Oprócz tematów studyjnych jak postać, martwa natura i pejzaże, prezentowane będą zadania tematyczne, pokazujące wyobraźnię autorek i dające możliwość indywidualnej wypowiedzi artystycznej.

Na wernisażu obecni byli m.in. mieszkańcy, zaproszeni goście, prezydent Piotr Roman, dyrektorka ośrodka Ewa Lijewska-Małachowska oraz Wiesława Olczyk prowadząca uniwersytet w Bolesławcu i opiekunka zajęć Katarzyna Sas, która bardzo ciepło mówiła o swoich studentkach podkreślając, że każda z nich jest wyjątkowa, a łączy ich przede wszystkim pasja tworzenia.