Rodzicielstwo od serca

Rodzicielstwo od serca
fot. Powiat Bolesławiecki W sobotę 11 czerwca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu odbył się czwarty Piknik Integracyjny dla rodzin zastępczych z terenu powiatu bolesławieckiego.
istotne.pl 0 rodzicielstwo zastępcze, piknik integracyjny

Reklama

Kierowniczka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Justyna Ziółkowska podziękowała rodzinom za ich trud, poświęcenie i serce włożone w pełnienie tej funkcji. Rodziny zastępcze miały okazję podzielić się swoim doświadczeniem, radością, a także trudnościami i troskami, które przeżywają na co dzień. W spotkaniu wzięło udział około 180 osób (rodziny zastępcze wraz z dziećmi u nich przebywającymi, członkowie ich rodzin oraz zaproszeni goście). Piknik został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz licznych sponsorów.

Piknik obfitował w liczne atrakcje. W tym roku swoją obecnością uświetniły go dzieci z Pracowni Wokalnej Barbary Lendzian; flamenco i taniec brzucha zaprezentowały dziewczęta ze szkoły Tańca Orientalnego i Flamenco „Tierra Flamenca” pod kierownictwem choreografki i instruktorki tańca Elżbiety Eisenblaetter.

Wielką atrakcję dla dzieci uczestniczących w tegorocznym pikniku stanowiły zamki i zjeżdżalnie dmuchane udostępnione przez Tomasza Lecha oraz atrakcje przygotowane przez Grzegorza Szutra. Zorganizowano również Kącik Artystyczny, w którym dzieci miały okazję malować biskwit, dekorować torby oraz malować twarze.

W trakcie pikniku nie zabrakło gier, zabaw, konkursy dla dzieci i dla dorosłych. Dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu sponsorów uczestnicy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody i upominki. Na wszystkich uczestników pikniku czekała wojskowa grochówka, przysmaki z grilla, słodycze oraz domowe ciasta przygotowane przez rodziny zastępcze.

Jednym z głównych punktów programu tegorocznego pikniku było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Moja opowieść o rodzinie zastępczej”, ogłoszonego dla dzieci z rodzin zastępczych. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych. Wyniki:

 • dzieci młodsze (do 10 roku życia):
  1. Angelika Gut
  2. Kacper Milewski
  3. Paweł Tarasiewicz
 • dzieci starsze:
  1. Beata Kołodziej
  2. Kaja Milewska
  3. Damian Sądaj.

Wyróżnienia otrzymali: Agata Kubica, Alicja Atanasowa, Simona Stopińska i Adam Olenicz. Więcej informacji i zdjęć na facebookowym profilu Powiatu Bolesławieckiego.

PCPR/ii

Reklama