Nie działają światła przy skrzyżowaniu na Tysiąclecia, będzie jeszcze gorzej

Nie działają światła przy skrzyżowaniu na Tysiąclecia, będzie jeszcze gorzej
fot. GA Kierowcy niecierpliwią się, bo modernizacja sygnalizacji przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Spółdzielczą trwa już ok. trzech tygodni.
istotne.pl inwestycja, skrzyżowanie, dsdik

Zapytaliśmy Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei o to, dlaczego tak długo. Leszek Loch, dyrektor DSDiK, poinformował nas, że w Bolesławcu modernizowane są cztery sygnalizacje świetlne:

  • w ciągu drogi wojewódzkiej nr 363, na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia–ul. Spółdzielcza
  • w ciągu drogi wojewódzkiej nr 297, na skrzyżowaniu Jeleniogórska–Podgórna
  • w ciągu drogi wojewódzkiej nr 297, na skrzyżowaniach Tamka–Grunwaldzka–Staszica i Tamka–Kościuszki
  • w ciągu drogi wojewódzkiej nr 297 na skrzyżowaniu Zgorzelecka–Wesoła.

– Podstawowym założeniem przeprowadzenia inwestycji jest modernizacja na wszystkich powyższych skrzyżowaniach polegająca na dostosowaniu programów sygnalizacji do aktualnych pomiarów ruchu drogowego oraz obowiązujących przepisów wraz z niezbędnymi robotami budowlano-elektrycznymi – tłumaczy szef DSDiK. – Roboty na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i ul. Spółdzielczej prowadzone są w większym zakresie niż na pozostałych skrzyżowaniach. Niezbędna była bowiem wymiana całej konstrukcji słupa z wysięgnikiem na wlocie ul. Spółdzielczej oraz wymiana 3 wysięgników na pozostałych wlotach. Ponadto niezbędne było wykonanie robót rozkopowych związanych z modernizacją kanalizacji kablowej.

Nie działają światła przy skrzyżowaniu na TysiącleciaNie działają światła przy skrzyżowaniu na Tysiącleciafot. GA
Nie działają światła przy skrzyżowaniu na TysiącleciaNie działają światła przy skrzyżowaniu na Tysiącleciafot. GA

Jak podkreśla Leszek Loch, na pozostałych skrzyżowaniach zakres robót jest mniejszy i mniej uciążliwy dla pieszych i kierowców, gdyż roboty rozkopowe prowadzone są często w terenie zielonym.

Kiedy zakończy się ta inwestycja? – W chwili obecnej roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem, a przewidywany termin wykonania zadania, zgodnie z umową, przypada na 30 czerwca 2016 r. i jest niezagrożony – zapewnia szef DSDiK. Ale zaraz dodaje: – Jednakże z uwagi na planowane przeprowadzenie robót drogowych związanych z wymianą nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu Zgorzelecka–Wesoła, według innego zakresu robót i innego zlecenia, istnieje ryzyko, że wykonanie docelowego oznakowania poziomego może nastąpić po 30 czerwca 2016 r.

Wygląda na to, że w najbliższym czasie na wszystkich wyżej wymienionych krzyżowkach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Do tematu wrócimy.

Irytuje Was to, że tak długo nie działają światła na niektórych krzyżówkach?
tak
81.00 % głosów: 162
nie
17.00 % głosów: 34
nie mam samochodu
2.00 % głosów: 4