Rok szkolny będzie się kończył w połowie czerwca? Powód: upały

Rok szkolny będzie się kończył w połowie czerwca? Powód: upały
fot. freeimages.com (runrunrun) Szefowa bolesławieckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uważa, że rok szkolny powinien się kończyć wcześniej.
istotne.pl edukacja, jadwiga bobek, upał, ministerstwo

– Coraz częściej czerwce są bardzo gorące, a dzieciaczki chodzą prawie do końca miesiąca do szkoły – mówi „ii” Jadwiga Bobek, prezeska TPD w Bolesławcu. – A potem babcie i dziadkowie w samo południe odprowadzają wnuki do domu. Sama widziałam babcię, która odprowadzała dziecko w takim upale. W tym roku nie jest najgorzej, ale bywały lata, kiedy w czerwcu było 30 stopni. Bywało tak upalnie, że nauczyciele i uczniowie nie wytrzymywali, nauka nie szła.

Rok szkolny, podkreśla szefowa TPD, mógłby się kończyć w połowie czerwca i zaczynać np. 20 sierpnia. – W sierpniu dni są już chłodniejsze – dodaje.

Bolesławianka spotkała się z przedstawicielami poprzedniego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i przedstawiła im tę propozycję. Usłyszała, że byłoby to trudne, że wiązałoby się z przesunięciem terminów matur.

Uważasz, że rok szkolny powinien się kończyć i zaczynać wcześniej?
nie
72.90 % głosów: 156
tak
19.63 % głosów: 42
mnie nigdy nie jest za gorąco
7.48 % głosów: 16

– Ale tak dalej nie może być – zaznacza J. Bobek. – Szkoda tych dzieciaczków.

Co sądzicie o tym pomyśle? Warto go wprowadzić w życie? Zapraszamy do dyskusji i udziału w naszej sondzie. Do tematu wrócimy.