Lekkoatleci z „Handlówki” w Ogólnopolskim Finale Vena Sport

Uczniowie „Handlówki” w Ogólnopolskim Finale Vena Sport
fot. Małgorzata Markowska We wtorek 7 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozegrano finał dolnośląski Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, dominika kwaszcz, zshiu bolesławiec

Na pierwszym miejscu uplasowała się męska sztafeta szwedzka (100 m-200 m-300 m-400 m) z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu (w składzie: Patryk Modras, Michał Sobkowicz, Piotr Gadziński i Karol Łużny). Chłopcy, zajmując pierwsze miejsce w biegu sztafetowym (2:06,57 s), wywalczyli tym samym kwalifikacje do Międzynarodowych Mistrzostw Polski Vena Sport. Zawody te mają szczególny charakter. To ogólnopolski festiwal sztafet, który co roku odbywa się w Łodzi. W tym roku będzie mieć miejsce 2 października. Opiekunką sztafety jest Małgorzata Markowska.

Reprezentacja ZSHiU uzyskała więcej doskonałych rezultatów. Na uwagę zasługuje występ Dominiki Kwaszcz, która mimo że jest uczennicą pierwszej klasy, odniosła zwycięstwo nad swoimi starszymi koleżankami. Dominika zajęła I miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,79 m oraz stanęła na II stopniu podium w sztafecie szwedzkiej. W biegu sztafetowym wraz z Dominiką pobiegły: Sylwia Jaźwicz, Julita Stępak i Martyna Orłowska.

Na drugim miejscu w biegu na 400 m (52,99 s) uplasował się Patryk Modras. Trzecią lokatę w biegu płotkarskim na dystansie 110 m (17,55 s) wywalczył Piotr Gadziński. Obaj zawodnicy, poza medalami w startach indywidualnych, byli uczestnikami zwycięskiej sztafety szwedzkiej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski Biegów Sztafetowych.