Nie chciał im kupić piwa, więc dostał w twarz i ukradli mu samochód

Nie chciał im kupić piwa, więc dostał w twarz i ukradli mu samochód
fot. freeimages.com (Konrad Baranski) Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyznom zatrzymanym po pościgu przez policjantów z powiatów legnickiego i złotoryjskiego.
istotne.pl policja, pościg

Do zdarzenia doszło w nocy na terenie powiatu legnickiego. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy. Wówczas kierujący nim mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Legnicy. Funkcjonariusze powiadomili o sytuacji legnicką policję i wspólnie zatrzymali pojazd przy wjeździe do miasta.

Samochodem podróżowali dwaj mężczyźni, obaj zostali zatrzymani. Jeden z nich to 40-letni mieszkaniec Legnicy, drugi to 37-latek z Bolesławca. Zarówno legniczanin, jak i bolesławianin wchodzili już w konflikt z prawem.

Auto, którym jechali 40- i 37-latek, zostało skradzione kilka godzin wcześniej w Legnicy. Sprawcy obserwowali właściciela pojazdu i próbowali namówić go, aby kupił im piwo. Kiedy odmówił, został uderzony w twarz przez jednego z napastników, a drugi w tym czasie zabrał mu z kieszeni kartę kredytową oraz kluczyk do samochodu. Potem mężczyźni ukradli samochód i pojechali nim w stronę Złotoryi.

Warto dodać, że w mieszkaniu 40-latka mundurowi znaleźli kradzione radioodtwarzacze oraz nawigacje samochodowe.

Teraz obu zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

KPP w Legnicy, KPP w Złotoryi/ii