Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół zaprasza

Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół zaprasza
fot. Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół W czwartek, 16 czerwca, w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” BOK-MCC odbędzie się spotkanie z doktorantem historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Tomaszem Jackiem Lisem.
istotne.pl tomasz jacek lis

Spotkanie z Tomaszem Lisem zorganizowano w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – 70-lat od powrotu Polaków z Bośni. To kontynuacja projektu rozpoczętego w ubiegłym roku, jako cykl otwartych spotkań, których celem jest przekazywanie w atrakcyjny sposób naszej historii młodszym pokoleniom. W związku z przypadającą w 2016 roku rocznicą spotkania odbywają się pod kątem rocznicowym. Będzie to pięć osobnych spotkań o różnorodnym charakterze i formie: prelekcji, promocji książek, prezentacji materiałów i publikacji historycznych. Dotychczas odbyły się już spotkania z Tadeuszem Jurkowskim i Janem Bujakiem. W przyszłości planowane jest spotkanie z Anną Bober-Tubaj, Markiem Szajdą.

Projekt „Ocalić od zapomnienia – 70 lat od powrotu Polaków z Bośni” jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec w drodze konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych poprzez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty uprawnione do prowadzenia działalności w sferze pożytku publicznego w 2016 roku.

Organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół. Spotkania odbywają się przy wsparciu Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Logo BOK-MCC i UMLogo BOK-MCC i UMfot. BOK-MCC