Poznaj efekty włączenia Bolesławca w działania Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Poznaj efekty włączenia Bolesławca w działania Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
fot. Istotne.pl W piątek, 17 czerwca o 11:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na animację kulturalną „Czytanie miasta” realizowaną w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
istotne.pl utw bolesławiec, sp4 bolesławiec, 1lo bolesławiec, bok - mcc

W Rynku na zielonym skwerze zaprezentowane zostaną efekty pracy bolesławieckich uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz słuchaczy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu. Zachęcamy do włączenia się w poszukiwanie tożsamości Dolnego Śląska i poznania tego co zostało już odkryte.

W Bolesławcu, dzięki inicjatywie dyrektorki BOK-MCC, realizowany będzie projekt „Czytanie Miasta”. Mamy szansę dowiedzieć się, co cenimy w naszym mieście najbardziej, bez ściemy, bo badać nas będą naukowcy z zewnątrz.

Projekt „Czytanie miasta” łączący świat nauki i animacji. W ramach projektu interdyscyplinarny zespół badawczy poznaje historię i charakter miejsca, poddaje analizie miasto i odkrywa oraz wsłuchuje się w jego opowieści. Efekt tych działań: raporty badawcze, będą prezentowane podczas seminarium podczas międzynarodowej konferencji sieci UNECC (sieć uniwersytetów europejskich stolic kultury). Na ich podstawie wiosną i latem 2016 roku w przestrzeni miast zaproponowania przez naukowców animatorzy podejmą działania artystyczne w oryginalnych formach dostosowanych do tekstu miejskiego, a także oczekiwań mieszkańców.

Głównym operatorem i organizatorem działań jest biuro festiwalowe Impart Wrocław 2016, partnerami są: Uniwersytet Wrocławski, międzynarodowa sieć UNECC, Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Przy realizacji projektu aktywnie współpracuje także Pracownia badań nad audiosferą. Koordynatorką projektu jest dr Kamila Kamińska, wykładowczyni związana z Uniwersytetem Wrocławskim