Pachnie na stole świeży chleb…

Pachnie na stole świeży chleb…
fot. UM Bolesławiec 7 stycznia 2016 r. Stowarzyszenie Społeczne – Klub Nauczycielski „Carpe Diem” w Bolesławcu zorganizowało spotkanie pn. „Misterium chleba”.
istotne.pl piotr roman, carpe diem

Coroczne spotkanie „Misterium chleba” nie tylko przypomina symbolikę chleba, jego interpretacje, ale jest również czasem na refleksje i dyskusje w gronie członków „Carpe Diem” oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i instytucji.

„...Ten bochen chleba jest ołtarzem na każdym naszym stole, więc każdą kromkę dzielmy z głodnym, spełniając Bożą wolę. Jeżeli zrozumie każdy człowiek, że w chlebie jest Bóg żywy, to podział bochna chleba musi być sprawiedliwy” – słowa wiersza „Chleb powszedni” przypomniała Maria Niemczuk, wywołując głębsze refleksje i oceny życia codziennego wśród uczestników spotkania, szczególnie dogłębnej analizy dokonała Eugenia Wolska, prezeska Stowarzyszenia Społecznego – Klubu Nauczycielskiego „Carpe Diem”.

Od 2002 roku „Misterium chleba” na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń klubu Carpe Diem. Wydarzenie jest również okazją do podsumowania minionego roku i dyskusji na temat nowych inicjatyw.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczył prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz przedstawiciele szeregu instytucji i stowarzyszeń, które na co dzień współpracują z klubem. Imprezę uświetnił występ zespołu Jutrzenka.

UM Bolesławiec/ii