Prewencyjne spotkanie z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych

Spotkanie z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych
fot. KPP Bolesławiec Mundurowe z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach programu prewencyjnego spotkały się z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych. W czasie spotkania rozmawiano o zagrożeniach życia codziennego.
istotne.pl 0 policja, spotkanie

Reklama

Funkcjonariuszki z bolesławieckiej komendy, na zaproszenie prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Bolesławcu, spotkały się z osobami niedowidzącymi.

W trakcie spotkania omówiono temat oszustw na tzw. wnuczka, fałszywego inkasenta czy policjanta, które ostatnio często dotykają ludzi starszych i samotnie mieszkających na terenie całego kraju.

Podczas pogadanki policjantki przedstawiły między innymi zasady bezpiecznego zachowania podczas zakupów, poruszania się po drodze, a także wskazały zagrożenia, jakie mogą spotkać osoby niewidome i niedowidzące w miejscu zamieszkania.

Spotkanie z podopiecznymi Polskiego Związku NiewidomychSpotkanie z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomychfot. KPP Bolesławiec

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń dnia codziennego. Zwrócili uwagę na potrzebę doposażenia przejść dla pieszych w sygnalizację dźwiękową oraz wskazania kierowcom właściwej reakcji podczas kontaktu z osobą, która porusza się za pomocą białej laski.

Podopiecznym Polskiego Związku Niewidomych przypomniano też, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Na koniec pogadanki policjantki przekazały uczestnikom spotkania, które odbyło się w ramach programu prewencyjnego ABC Bezpiecznego Seniora, elementy odblaskowe.

KPP Bolesławiec/ii

Reklama