Uratowali przed zamarznięciem dwie osoby bezdomne

Uratowali przed zamarznięciem dwie osoby bezdomne
fot. www.sxc.hu (nkzs) Strażnicy miejscy od pierwszych dni listopada kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, dzięki czemu uratowali przed zamarznięciem dwie osoby.
istotne.pl bezdomność, sm bolesławiec

4 stycznia br. dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o osobie bezdomnej, przebywającej w okolicach dworca PKP, która może potrzebować pomocy.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który rozpoznał znanego mundurowym bezdomnego. Był on pod znacznym wpływem alkoholu. Istniało też podejrzenie, że jest silnie przemarznięty – wskazywała na to siność ciała. Strażnicy udzieli mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie, które po wstępnych badania stwierdziło, że mężczyzna ma wyziębiony organizm i odmrożone dłonie. Bezdomny mężczyzna został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

Do podobnej sytuacji doszło 5 stycznia br., kiedy dyżurny Staży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie, że w poczekalni dworca PKP leży mężczyzna. Na miejscu strażnicy miejscy również rozpoznali znanego z wcześniejszych kontroli bezdomnego, który uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Jego wygląd wskazywał, że jest wyziębiony. Także w tym przypadku mężczyźnie natychmiast udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwano pogotowie ratunkowe, które zadecydowało o zabraniu mężczyzny do szpitala.

SM Bolesławiec/ii