„Tańcząca z barwami...” – wystawa prac Jolanty Koźmin w Galerii Format

„Tańcząca z barwami...” – wystawa prac Jolanty Koźmin w Galerii Format
fot. Krzysztof Gwizdała Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie ekspozycji prac Jolanty Koźmin, które odbędzie się w czwartek 14 stycznia w Galerii Format (ul. Sądowa). Początek o 17:00.
istotne.pl wystawa, galeria format, jolanta koźmin, centrum wiedzy

Jolanta Koźmin:

Mój życiorys malarski zaczął się dwa lata temu, gdy w październiku 2013 roku zapisałam się na UTW w Bolesławcu i zaczęłam uczęszczać na zajęcia malarskie prowadzone przez Katarzynę Sas, która mnie wiele nauczyła i często mówi, że „mam 216 pomysłów na jeden temat”. Dużo cennych doświadczeń zdobyłam też od moich koleżanek z grupy. Namalowałam już ok. 200 prac o różnej tematyce.

Dotychczas uczestniczyłam w trzech zbiorowych wystawach. W 2015 roku miałam ok. 20 wystaw indywidualnych w mojej „Galerii na płocie”, a od października w „Galerii na schodach”. Od listopada aranżuję Spotkania Literacko-Malarskie w mojej pracowni. Przyświeca im motto „Malarstwo to milcząca poezja, a poezja to mówiące malarstwo”.

Dzieło Jolanty KoźminDzieło Jolanty Koźminfot. Jolanta Koźmin
Dzieło Jolanty KoźminDzieło Jolanty Koźminfot. Jolanta Koźmin
Dzieło Jolanty KoźminDzieło Jolanty Koźminfot. Jolanta Koźmin

I dodaje:

Malowanie to moja wielka pasja. Dzięki niej odkrywam każdego dnia świat na nowo, jego piękno i niepowtarzalność zawarte w kamieniach, drewnie, kropli wody, przyrodzie i ludziach. Interesuję się różnorodną tematyką, stosuję różne techniki, podłoża. Wciąż poszukuję, eksperymentuję i nie jestem stała w ... „uczuciach malarskich”. Aktualnie zauroczyły mnie i chyba z wzajemnością... akwarele.

Godziny, w których maluję, to najpiękniejsze chwile, chwile magiczne, gdy pod wpływem pędzla czy ołówka zwykła kartka papieru rozpoczyna nowe życie. Te prace są wyrazem moich emocji, o każdej mogę opowiedzieć historię jej powstania, każda ma tytuł i każda jest również namalowana w moim sercu, dlatego tak trudno się z nimi rozstaję. Lubię ten nieustający „taniec z barwami”, który daje mi poczucie kobiety szczęśliwej i spełnionej.

MBP/ii