Mamy szóstą, nową kamerę na Rynek, sponsorem obrazu Restauracja Oleńka

Mamy szóstą, nową kamerę na Rynek, sponsorem obrazu Restauracja Oleńka
fot. istotne.pl Dla bolesławian mamy kolejną atrakcję. Na żywo pokazujemy nasz wspaniały rynek, tym razem w kierunku wschodnim.
istotne.pl kamera, rynek, resturacja oleńka

Uruchomiliśmy nową kamerę, która pokazuje bolesławiecki rynek. Tym razem jest to widok w kierunku wschodnim. Obraz odświeżany jest co minutę. Widać fragment płyty rynku, zabytkowe kamienice (w tym Restaurację Oleńkę), wieżę Bazyliki, ulicę Sierpnia ’80 oraz wieżowiec przy pl. Piłsudskiego. Kamera jest zawieszona dość nisko, by można było zobaczyć ludzi. W trakcie Święta Ceramiki doskonale będzie widać wystawców. Łącza do naszych 6 kamer są zawsze w lewej kolumnie na stronie głównej. Możecie też kliknąć w łącza poniżej.

Dziękujemy Naczelnikowi Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Mariuszowi Herbie za pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

Rynek bolesławiecki w lutym 2016 rokuRynek bolesławiecki w lutym 2016 rokufot. istotne.pl

Przypomnijmy, że za promocję Bolesławca za pomocą kamer on-line dostaliśmy w 2013 roku nagrodę od prezydenta Piotra Romana. Sponsorem obrazu z naszej najnowszej kamery na rynek bolesławiecki jest Restauracja Oleńka.

Restauracja Oleńka na Starówce to świetne miejsce na okolicznościowe, klimatyczne imprezy, na wykwintną randkę, miłą popołudniową kawę i deser z przyjaciółkami. Jest to również doskonałe miejsce dla łasuchów. W menu są dania staropolskie, dziczyzna oraz dania kuchni europejskiej m.in. tatar wołowy z pieczywem, domowy rosół z naleśnikiem, opiekane pierożki ze szpinakiem w otoczce parmezanu w sosie miodowo-czosnkowym i gulasz z jelenia z placuszkami z ziemniaków i cukinii. Ofertą specjalną są dwudaniowe obiady dnia za 14 zł serwowane w dni powszednie.

Z okien baru roztacza się piękny widok na bolesławiecką starówkę i zabytkowy ratusz, a restauracja poleca bogatą kartę win, w której jest oferta trunków z całego świata.

Restauracja czynna jest codziennie od 12:00 do 22:00. Rezerwacja: 75 732 26 52, email: [email protected].