Ruszyła budowa supermarketu

Ruszyła budowa supermarketu
fot. B.org Centrum handlowe powstaje przy Alei Tysiąclecia. Inwestorem jest Grupa Muszkieterowie z Poznania – ITM Polska Sp. z o.o.
istotne.pl inwestycja, hipermarket, muszkieterowie

Powierzchnia handlowa supermarketu będzie liczyć prawie 5 000 m². W obrębie jednego budynku znajdzie się sklep spożywczy (Intermarché), sklep z ofertą dla domu i ogrodu (Bricomarché) oraz łącznik w postaci Galerii Handlowej. Ta ostatnia to nic innego jak powierzchnie do wynajęcia dla miejscowych handlowców.

Pomimo tego, że Intermarché i Bricomarché będą mieścić się w obrębie jednego budynku, posiadać będą dwa osobne wejścia-wyjścia. Przed supermarketem zostanie wybudowanych 160 miejsc parkingowych dla samochodów.

Supermarket jest budowany przy Alei Tysiąclecia, między stacją paliwową PKN Orlen a Przedsiębiorstwem Zbożowo Młynarskim. W tym miejscu już wcześniej rozpoczęto roboty ziemne, ale zostały one przerwane. Inwestor wycofał się z pomysłu budowania dwóch oddzielnych pawilonów handlowych, na rzecz jednego. Zmiana koncepcji wymagała jednak uzyskania nowego pozwolenia.

Intermarché i Bricomarché to sklepy należące do Grupy Muszkieterów. Intermarché to sieć sklepów spożywczych, natomiast w Bricomarché można kupić materiały do majsterkowania, materiały budowlane, narzędzia ogrodnicze, materiały do dekoracji wnętrz oraz produkty dla zwierząt domowych.