Osiem medali młodzików Bolesłavii w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

Bieg
fot. Dariusz Łomański Po zdobyciu złotego medalu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych przez Dominikę Kwaszcz w skoku w dal i sukcesach juniorów w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska przyszła kolej na ich młodszych kolegów.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

Ci zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami w Wałbrzychu podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików.

Dwa medale zdobył Piotr Posłuszny, który pewnie zwyciężył w biegu na 300 m (42.70 s). Piotrek wywalczył również srebro w biegu na 60 m (7.40 s). Wynik ten jest trzecim rezultatem w Polsce w tym roku w kategorii młodzików. Wiktor Wilk zaś wywalczył pierwsze miejsce w biegu na 600 m (1.40.80 min). Trenerem obu zawodników jest Dariusz Łomański.

Z zawodniczek Małgorzaty Markowskiej bardzo wartościowy rezultat uzyskała Julia Rogula, która na trudnej wałbrzyskiej bieżni wygrała bieg na 600 m (1.50.20 min). Martyna Goss była trzecia w biegu na 60 m ppł. (9.88 s).

Do medali przyzwyczaił nas już Gracjan Kozak. Zawodnik trenera Tomasza Markowskiego pewnie wygrał pchnięcie kulą (14.28 m).

Srebrny medal zdobyła zawodniczka Ryszarda Posackiego Magdalena Przystarz w biegu na 300 m (49.00 s), a brązowy – Natalia Piotrowska w skoku w dal (4.59 m). Natalia trenuje pod okiem Bartosza Grumana.

Bardzo dobrze skakała wzwyż Malwina Towenek, która młodziczką będzie dopiero za rok. Nasza zawodniczka, skacząc poza konkursem, uzyskała piąty rezultat mistrzostw (1.40 m).

Wartym podkreślenia jest fakt, że dla wielu naszych sportowców był to pierwszy start w tej rangi zawodach, w których rywalizowało ze sobą ok. 500 lekkoatletów z Dolnego Śląska.