Teatr w podwórkach pod koniec maja w Bolesławcu

Teatr w podwórkach pod koniec maja w Bolesławcu
fot. freeimages.com (jayofboy) Legnicki Teatr Modrzejewskiej znany jest ze społecznego zaangażowania w życie miasta i jego mieszkańców.
istotne.pl teatr

Jak piszą sami twórcy:

Chcemy rozpropagować na Dolnym Śląsku nasz sposób myślenia o społecznych zadaniach sztuki. Podwórko stanie się dla nas magicznym centrum zagubionej wspólnoty, którą można odbudować choćby na chwilę, opowiadając jej historię, przywołując żywą przeszłość, budując mit. Wierzymy, że dzięki sztuce można odbyć sentymentalną podróż do czasów, kiedy istniała sąsiedzka przestrzeń wspólna, z jej małymi problemami, radościami, plotkami, legendami. Opowiadając prostą historię typowego dolnośląskiego podwórka, opowiemy jednocześnie o mniej już prostej historii ostatnich dziesięcioleci Dolnego Śląska. Dzięki temu mamy nadzieję obudzić w mieszkańcach poczucie lokalnej dumy, ciekawość historii, więź z miejscem, w którym żyją.

Bolesławiecka wersja „Teatru w podwórkach” 29 maja o godz. 18.00. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu niebawem. Na facebookowym profilu „Legnicki teatr w podwórkach” więcej o tym przedsięwzięciu.

Powiat Bolesławiecki/ii