3,5 roku więzienia za rozbój z użyciem noża w salonie gier

Nóż
fot. freeimages.com (Andrew Martin) W lutym przed legnickim sądem zapadł wyrok w sprawie rozboju w jednym z salonów gier. Sprawca groził pracownicy nożem.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, sąd, nóż, wyrok, miasto legnica

Reklama

Skazany – 34-letni Marcin T. z Głogowa – usłyszał wyrok 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała na początku listopada 2015 r. Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia 2015 r. W czasie pobytu w lokalu sprawca zażądał od pokrzywdzonej wydania pieniędzy, a gdy ta nie chciała się zgodzić, zaczął ją popychać, a następnie wyciągnął nóż, który przyłożył kobiecie do szyi, raniąc ją.

T. ukradł niecałe 4 tys. zł. U pokrzywdzonej spowodował powierzchowną ranę ciętą po prawej stronie szyi skutkującą rozstrojem zdrowia na okres poniżej 7 dni.

Marcin T. usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Był w przeszłości karany. W toku postępowania przygotowawczego i w czasie procesu przed sądem stosowano wobec niego tymczasowy areszt. Ww. przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia, wskazując miejsce ukrycia noża.

Oprócz bezwzględnej kary pozbawienia wolności sąd orzekł też wobec Marcina T. obowiązek zapłaty zadośćuczynienia dla ranionej kobiety w kwocie 2 500 zł oraz obowiązek naprawienia szkody poprzez zwrot właścicielowi lokalu ukradzionych pieniędzy.

Wyrok nie jest prawomocny.

Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy/ii

Reklama