Bezpieczniej na placu zabaw. Są nowe kamery monitoringu

Bezpieczniej na placu zabaw. Są nowe kamery monitoringu
fot. UM Bolesławiec Wielopokoleniowy plac zabaw przy ul. Parkowej w Bolesławcu został objęty monitoringiem miejskim.
istotne.pl inwestycja, plac zabaw, monitoring, um bolesławiec

Monitoring został rozbudowany o cztery nowe punkty kamerowe. Wykonawcą rozbudowy istniejącego monitoringu miejskiego jest firma Alphatec Communication z Jeleniej Góry.

W zakresie inwestycji znalazło się m.in. ułożenie sieci kablowej światłowodowej do 4 punktów kamerowych, dostawa i instalacja kamer oraz instalacja stacji roboczej i macierzy rejestrującej w centrum monitoringu w Straży Miejskiej w Bolesławcu. Wartość zadania wynosi 200 996 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta.

Rozbudowa monitoringu została poprzedzona nową aranżacją placu zabaw w parku miejskim. Warto przypomnieć, że nowa aranżacja placu stworzyła większe możliwości wykorzystania parku i powstanie kilku stref rekreacji dla wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych zaplanowano kącik „Farma”, są urządzenia integracyjne z dostępem dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W trzech strefach sportowo-sprawnościowych zamontowane są urządzenia fitness, urządzenia dla seniorów oraz powstała ścieżka zdrowia. Dla dzieci starszych przewidziano urządzenia typu linarium, ściankę wspinaczkową oraz wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Bezpieczną zabawę mają zapewnić zróżnicowane nawierzchnie. Nie zapomniano również o poszukujących spokojniejszego kącika.

Dodatkową atrakcją wielopokoleniowego placu zabaw jest zestaw tablic edukacyjnych, które są elementem ścieżki przyrodniczej, realizowanej przez Gminę Miejską Bolesławiec przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Nowe urządzenia, ścieżki i nawierzchnie wkomponowane są w istniejący drzewostan i roślinność. W ubiegłym roku stworzono na terenie parku toaletę dla psów oraz wykonano nowe nawierzchnie na alejkach parkowych.

informacja zlecona