Kornela Skrzypecka z BOK-MCC zdobyła srebrny medal

Magdalena Konieczna Ewa Lijewska-Małachowska
fot. BOK-MCC W X Międzynarodowym Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej „Sileziany”w Bytomiu wyróżniono uczestniczkę warsztatów z pracowni BOK-MCC.
istotne.pl 0 ewa lijewska-małachowska, magdalena konieczna, bok - mcc

Reklama

 Dyplom oraz okolicznościowy medal 18 lutego wręczyła laureatce Ewa Lijewska-Małachowska Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Podczas zeszłorocznych wakacji Kornela brała udział w warsztatach "Wokół tkaniny" prowadzonych przez Magdalenę Konieczną w Pracowni Szkła i Witrażu Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Kornela Skrzypecka z medalem i nagrodzona praca KorneliKornela Skrzypecka z medalem i nagrodzona praca Kornelifot. Bok-mcc
Kornela Skrzypecka z medalem i nagrodzona praca KorneliKornela Skrzypecka z medalem i nagrodzona praca Kornelifot. Bok-mcc


Wakacyjne warsztaty bazowały na pracy z tkaniną, podejmując zagadnienia szycia i malarstwa. Zwycięska praca była inspirowana obrazem abstrakcyjnym Wasilla Kandinskiego „Kompozycja VI” z 1913 roku. To już kolejna medalowa laureatka tego prestiżowego konkursu, którą przygotowała instruktorka Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Do wystawy zostały również zakwalifikowane prace uczestników zajęć w BOK-MCC: Idy Sałek (lat 13), Klaudii Stupiec (lat 9), Magdy Petelicka (lat 9) i Patrycji Pokładek (lat 15). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorem SILEZIANY 2015 jest Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów (WSZA). „Sileziany 2015” to zbiór ponad 170 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z całego świata. Artyści w wieku od 5 do 25 lat pochodzą m.in. z Anglii, Słowenii, Armenii i Polski. Twórcy posługiwali się różnymi technikami plastycznymi, ale prace łączy jedno – zostały wykonane z różnego rodzaju włókien. 

Tegoroczna edycja jest dziesiątą z kolei. Po raz pierwszy inspiracją dla młodych artystów miały być dzieła sztuki światowych artystów. We wszystkich edycjach projektu wzięło udział w sumie ponad pięć tysięcy artystów z 14 państw. Swoje prace zaprezentowało ponad 60 twórców z Polski, Islandii, Irlandii, Japonii, Ukrainy i USA.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Reklama