Co z remontem peronu na dworcu PKP?

Co z remontem peronu na dworcu PKP?
fot. GA O ponowne nagłośnienie tematu poprosił nas Czytelnik.
istotne.pl dworzec pkp

W grudniu ub.r. informowaliśmy, że remont peronu nr 2 na bolesławieckim dworcu PKP trwa już od jakiegoś czasu. – Na stacji w Bolesławcu nierówna nawierzchnia na peronie nr 2 zagrażała bezpiecznej obsłudze pasażerów – wyjaśnił nam wówczas Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Naprawa miała być wykonana jeszcze w tym roku, lecz ze względu na szerszy zakres robót będzie przeprowadzona w 2016 r. Po odkryciu płyt stwierdzono, że niezbędna jest poprawa m.in. odwodnienia.

Niedawno otrzymaliśmy kolejnego maila od Czytelnika:

Chciałbym, aby wasza redakcja zajęła się tematem dworca PKP w Bolesławcu. A dokładnie –znanym już peronem 2. W dalszym ciągu nic z tym nie zrobiono. Praktycznie nie widać, aby coś się tam robiło. Może szanowna władza miasta zajmie się tematem? Bo w końcu wizytówka miasta.

Dworzec PKP, peron nr 2, zdjęcie wykonane w piątek 13 majaDworzec PKP, peron nr 2, zdjęcie wykonane w piątek 13 majafot. GA

Ponownie skontaktowaliśmy się z B. Ząbkiem. – Przeprowadzenie zwiększonego, niż pierwotnie zakładano, zakresu remontu peronu nr 2 na stacji w Bolesławcu wymaga wcześniejszego wykonania prac projektowych – mówi rzecznik PKP PLK. ˜– Jesteśmy obecnie na etapie oceny ofert, jakie zostały złożone na realizację tego zadnia. Dopiero po wykonaniu projektu będzie można przystąpić do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy robót.

Wygląda więc na to, że pasażerowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Do tematu z pewnością wrócimy.