Filmowcy poszukują statystów z Legnicy do serialu z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej

Paweł Małaszyński
fot. Ja Fryta/Wikimedia Commons Agencja Aktorska Edwin Film poszukuje statystów z Legnicy do udziału w serialu kryminalnym „Komisja morderstw” w reżyserii Jarosława Marszewskiego.
istotne.pl 0 casting, serial, paweł małaszyński, miasto legnica

Reklama

Zdjęcia do serialu będą realizowane w Legnicy i Krzywej w dniach 27-28 października oraz 29 października w Książu.

Potrzebni są głównie mężczyźni w wieku 20-50 lat do ról: żołnierzy amerykańskich, żołnierzy radzieckich, naukowców, policjantów i przechodniów.

Wszyscy chętni proszeni są o kontakt z Agencją Aktorską Edwin Film. Należy przesłać zgłoszenia na adres: [email protected], załączając: imię i nazwisko, aktualną fotografię, telefon kontaktowy oraz kilka słów o sobie. Można się także kontaktować pod numerem telefonu 71 780 50 59.

Serial opowiada o pracy grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych, tworzących jednostkę potocznie nazywaną właśnie komisją morderstw. Zajmuje się ona rozwiązywaniem niewyjaśnionych zagadek sprzed lat, które dotykają np. sprawy Żołnierzy Niezłomnych, historii Ziem Odzyskanych czy tajemniczych przypadków z czasów II wojny światowej.

Nierozwikłane sprawy sprzed lat rozwiązywać będą: inspektor Alicja Grześkowiak (w tej roli Małgorzata Buczkowska), podinspektor Maciej Stasiński (Krzysztof Pieczyński) i aspirant Dominik Hertz (Marcel Sabat). Towarzyszyć im będzie doktor Adam Frejncz (Paweł Małaszyński).

Ten 10-odcinkowy serial powstaje na Dolnym Śląsku, a jego produkcję współfinansuje Urząd Marszałkowski. Zdjęcia realizowane są m.in. we Wrocławiu, na zamkach w Kliczkowie i Książu, terenach poradzieckich w Krzywej, w Legnicy, Ząbkowicach, w Karkonoszach, Górach Sowich oraz w kompleksie Riese w okolicach Wałbrzycha. Reżyserem „Komisji morderstw” jest Jarosław Marszewski, a emisja premierowego odcinka serialu zaplanowana jest w TVP 2 na jesień 2016 roku.

UM Legnica/ii

Reklama