Kalina Jerzykowska w Ocicach

Kalina Jerzykowska w Ocicach
fot. Agnieszka Michalczuk Uczniowie z Ocic mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dziennikarką i pisarką, autorką wierszy i scenariuszy teatralnych.
istotne.pl ocice, spotkanie

21 października w Gminnej Bibliotece w Ocicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dziennikarką i pisarką, autorką wierszy, scenariuszy teatralnych – panią Kaliną Jerzykowską. Z racji ogromnej poczytności swoich utworów, pani Kalina została uhonorowana tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu.

W trakcie dwugodzinnego spotkania pisarka opowiedziała słuchaczom, jak wygląda proces tworzenia książki, wyjaśniała, skąd czerpie pomysły na wiersze, a także cierpliwie odpowiadała na niezliczoną ilość pytań. Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursie dotyczącym teatru. Największą wiedzą w tym zakresie wykazała się uczennica klasy VI – Estera Zamojska, która w nagrodę otrzymała książką pani Jerzykowskiej ze specjalną dedykacją.

Pozostali uczniowie mogli dokonać zakupu książek autorki z jej autografem. Warto wspomnieć na koniec, iż wizyta pani Kaliny Jerzykowskiej wpisuje się idealnie w szereg działań, które realizowane są przez Szkołę Podstawową w Ocicach w celu propagowania czytelnictwa wśród naszych uczniów.

Edyta Sienkiewicz/ii