Przedszkolaki z „czwórki” pobiegły w szczytnym celu

Przedszkolaki z „czwórki” pobiegły w szczytnym celu
fot. UM Bolesławiec W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bolesławcu organizowany był II Bieg Dzieci – Dzieciom na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w ramach III Biegu Sponsorowanego.
istotne.pl bieg, hospicjum, charytatywność, mpp4 bolesławiec

– Dzięki Waszym wrażliwym sercom zebraliśmy do puszki 2 220 złotych, a z pozyskanych środków bezpośrednio przelanych na rzecz Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci z dopiskiem „WBS Dzieci z Przedszkola nr 4 w Bolesławcu” – 2 000 złotych. Łączna kwota zebrana przez nasze dzieci wynosi 4 220 złotych – informują organizatorzy II Bieg Dzieci – Dzieciom z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu.

Warto przypomnieć, że siedziba hospicjum znajduje się we Wrocławiu, a terenem działania jest cały Dolny Śląsk. Dzieci są w swoich domach, z rodziną, w znajomym i bliskim otoczeniu. To do nich jeżdżą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i wolontariusze. Większość chorób ma podłoże neurologiczne lub genetyczne o przewlekłym charakterze. Hospicjum pomaga też dzieciom po zakończonym leczeniu onkologicznym i tym, które uległy nieszczęśliwym wypadkom.

Przeszkolony personel stara się być przy małych pacjentach zawsze wtedy, gdy tego potrzebują, gdy trzeba uśmierzyć ból lub kontrolować właściwe działanie osłabionego organizmu. Tak naprawdę pacjentem hospicjum jest nie tylko dziecko, lecz cała jego rodzina, która również potrzebuje stałej opieki lekarza lub psychologa. Oprócz tego, dzięki funduszom pozyskanym od społeczeństwa, kupuje się drogi sprzęt medyczny.

UM Bolesławiec/ii