Straż Miejska: do ustalenia złodziei laptopów przyczyniła się analiza obrazu monitoringu

Straż Miejska: do ustalenia złodziei laptopów przyczyniła się analiza obrazu monitoringu
fot. Gerard Augustyn W nocy z 11 na 12 listopada 2015 roku, około godziny 00:40, operator monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec rozpoczął obserwację dwóch mężczyzn idących od strony alei Partyzantów w kierunku ulicy Zgorzeleckiej.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, sm bolesławiec

Uwagę operatora zwrócił strój jednego z nich (robocze ogrodniczki) oraz fakt, że mężczyźni sprawiali wrażenie osób zdezorientowanych oraz niepewnych co do kierunku, w jakim idą.

Następnie – po uzyskaniu informacji oraz przeglądu obrazu z kamery przemysłowej sklepu LPK – operator monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec dokonał analizy obrazu. Rozpoznał mężczyzn, których obserwował w nocy z 11 na 12 listopada br.

Powyższą informację wraz z materiałem z monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec, niezwłocznie przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Jak się okazało, materiał ten przyczynił się do ustalenia sprawców kradzieży laptopów, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w materiale Włamanie do LPK – złodzieje zatrzymani przez policję.

SM Bolesławiec/ii