Uciekał przed policją, bo miał dwa zakazy i był poszukiwany. Próbował się schować w... strumyku

Światła policyjne
fot. MZ Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
istotne.pl 0 policja, pościg, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z Karpacza wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku pościgu zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem wbrew zakazom sądowym oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

30 sierpnia 2015 roku, około godziny 4:10, policjanci na ul. Puławskiego w Podgórzynie zauważyli samochód osobowy, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

W pewnym momencie w Borowicach mężczyzna zatrzymał się, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwanie. Kilkanaście minut później zatrzymali 26-latka, który próbował się ukryć w... strumyku. Przykrył się kamieniami oraz bluzą.

Policjanci ustalili również, że kierowca jechał wbrew dwóm zakazom sądowym, które obowiązują go do 2019 roku. Dodatkowo, uciekając, popełnił on kilka wykroczeń, takich jak: stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej

Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia w wymiarze 2 lat i 7 miesięcy za inne przestępstwa.

26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu do trzech lat więzienia.

KMP Jelenia Góra/ii

Reklama