Wysoka przegrana BKS w sparingu z Apisem

Wysoka przegrana BKS w sparingu z Apisem
fot. MZ Zespół z Bolesławca walczył ambitnie, ale nie sprostał IV-ligowcom.
istotne.pl 0 sparing, bks bolesławiec, apis jędrzychowice

Reklama

We wtorek (9 sierpnia) drużyna seniorów BKS rozegrała kolejny mecz kontrolny. Tym razem piłkarze Tomasza Fulczyńskiego zmierzyli się na wyjeździe z beniaminkiem IV-ligi – Apisem Jędrzychowice. Sparing zakończył się wysoką porażką naszego zespołu. Bolesławianie przegrali aż 2:9. Gole dla naszego zespołu zdobyli: Łukasz Graczyk (rzut karny) i Tomasz Fulczyński. Natomiast w Apisie gole strzelili: Dominik Szydlarski (3), Dariusz Bryjak (2), Łukasz Kusiak (2) oraz Dawid Więckiewicz (2).

Tomasz Fulczyński i Łukasz GraczykTomasz Fulczyński i Łukasz Graczykfot. MZ

Zespół z Jędrzychowic zagrał lepiej, popełnił mniej błędów i wykorzystał więcej okazji. O fakcie, że rywal był silniejszy, świadczy nie tylko to, że będzie grał w rozpoczynającym się sezonie w IV lidze, ale też to, że w jego składzie występują zawodnicy z III i IV-ligową przeszłością. Natomiast odradzająca się i budowana od nowa drużyna BKS-u będzie występować o dwie klasy rozgrywkowe niżej i trenuje dopiero od dwóch tygodni. Mimo wszystko piłkarze Tomasza Fulczyńskiego nie ograniczali się jedynie do obrony, ale nawiązali walkę z silniejszym rywalem. Ambicję udokumentowali dwiema bramkami. Szkoda, że tylko dwiema, bo dobrych okazji do zdobycia kolejnych było jeszcze kilka. Niestety, zabrakło dokładnego wykończenia. BKS – Apis Jędrzychowice 2:9.

Kolejny mecz sparingowy BKS rozegra już piątek (12 sierpnia). Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół legnickiej A-klasy Skora Jadwisin. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu. Początek godzina 18:30.

Reklama