Warta lepsza od Iwin w pucharze

Warta lepsza od Iwin w pucharze
fot. MZ Piłkarze Krzysztofa Kaliciaka pokonali lokalnego rywala 4:2 (2:1).
istotne.pl puchar, gks warta bolesławiecka, gks iwiny

W sobotę (6 sierpnia) w Iwinach rozegrano mecz I Rundy Okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem gospodarzy, grających w A-klasie był IV-ligowy beniaminek GKS Warta Bolesławiecka. Niespodzianki nie było. Goście pokonali gospodarzy, choć to właśnie gospodarze zdobyli pierwszego gola w tym spotkaniu. Listę strzelców otworzył Kamil Kowalewski, który zwiódł obrońcę i soczystym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości. Gdyby gospodarze wykorzystali jeszcze inną, wcześniejszą 100% sytuację mogło być 2:0. Jednak zawodnik z Iwin nie trafił do bramki z kilku metrów.

Warta lepsza od Iwin w pucharzeWarta lepsza od Iwin w pucharzefot. MZ

Podrażniony stratą gola IV-ligowiec ruszył do odrabiania strat. Na 1:1 wyrównał Sławomir Pełdiak. Warta miała przewagę, rozgrywała, wymieniała podania, ale zdobycie kolejnej bramki nie było wcale łatwe. U gości zawodziła skuteczność. Było sporo niecelnych strzałów. Na drodze do bramki kilkukrotnie stawał też golkiper z Iwin. W końcu na 2:1 podwyższył, po ładnej akcji zespołowej, Marcin Głowacki.

W drugiej połowie gospodarze wyraźnie opadli z sił. Goście też specjalnie nie forsowali tempa, wyczekując odpowiedniej okazji. Na 3:1 podwyższył Jacek Kapecki i gdy wydawało się, że kolejne gole dla Warty są tylko kwestią czasu, bramkę kontaktową strzelił Norbert Znyk. Jednak ostatnie słowo należało do gości. Wynik spotkania na 4:2 ustalił Sławomir Pełdiak. GKS Iwiny – GKS Warta Bolesławiecka 2:4 (1:2).

W Iwinach niespodzianki nie było. Była za to w Zebrzydowej, gdzie miejscowa Sparta, grająca w klasie okręgowej, pokonała innego beniaminka IV-ligi Nysę Zgorzelec 3:1 (2:0). Bramki dla Sparty zdobyli: Robert Kumoś, Paweł Wilk i Patryk Kumoś.