Drabinki i poręcze czyli park kalisteniczny

Drabinki
fot. Arkadiusz Rodak Dobiegają końca prace przy budowie parku kalistenicznego – street workout, kolejnej inwestycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
istotne.pl 0 park, rekreacja, wypoczynek, miasto legnica

Reklama

Park kalisteniczny powstaje na terenie boisk treningowych w parku Miejskim, w sąsiedztwie wybudowanej wcześniej siłowni pod chmurką. Za tą z obca brzmiącą nazwą kryje się przemyślny zestaw urządzeń do ćwiczeń. Krzepy fizycznej amatorzy tego rodzaju sportu nabiorą na drążkach, poręczach i innych zestawach. Wszystkie te urządzenia zostaną zamontowane na miękkiej syntetycznej nawierzchni. Prace komplikowały trochę upały, które nie pozwalały na wylanie nawierzchni.

Dodajmy, że w minionym roku podobny obiekt został przekazany legniczanom w parku Bielańskim (sfinansowany z budżetu miasta). Cieszy się dużym powodzeniem.

W ramach drugiej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego zakończono już następujące inwestycje: siłownię przy ul. Tatrzańskiej na osiedlu Piekary A, teren rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 20, zmodernizowano boisko przy ul. Oświęcimskiej i zbudowano plac zabaw w SP 9. Także plac zabaw wraz z boiskiem do koszykówki przy ul. Goździkowej oraz siłownię pod chmurką przy Szkole Podstawowej nr1. Bardzo zaawansowane są prace na budowie chodnika przy ul. Struga.

Reklama