Mimo upałów nie będzie ograniczeń w dostawie wody

Mimo upałów nie będzie ograniczeń w dostawie wody
fot. UM Bolesławiec Bolesławieckie PWiK jest w stanie dostarczyć 24 000 m3 wody na dobę. W piątek bolesławianie zużyli rekordową ilość wody - 9 700 m3.
istotne.pl woda, piotr roman, upał, józef król, pwik bolesławiec

- W piątek, 7 sierpnia, mieszkańcy Bolesławca zużyli rekordową ilość w wody w dotychczasowej historii miasta. W tym dniu zużyto 9 700 m3 – informuje Józef Król, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu. W związku z panującymi upałami PWiK nie przewiduje ograniczeń w dostawie. - W naszych ujęciach i stacjach uzdatniania wody możemy wyprodukować ponad 24 000 m3 dobrej i zdrowej wody na dobę – dodaje prezes.

Takie zabezpieczenie miasta w wodę stało się możliwe, gdyż w ostatnich latach PWiK wprowadziło nowoczesne systemy zarządzania, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniki – zwraca uwagę prezydent Bolesławca Piotr Roman. Warto przypomnieć, że najnowsza inwestycja zakończona została w 2014 r. Przebudowa ujęcia i stacji uzdatniania wody „Rakowice” przeprowadzona została przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dzięki modernizacji w kranach w Bolesławcu płynie woda o parametrach wody źródlanej.